Trening EMS dostępny dla zwykłych amatorów w specjalnych siłowniach

Jeszcze kilka lat temu tylko i wyłącznie profesjonalni sportowcy mogli trenować z wykorzystaniem specjalnych zakładanych gadżetów elektrostymulujących mięśnie podczas wysiłku fizycznego. Odpowiednio zaprojektowane i mierzące rozmaite funkcje organizmu zawodnika programy stymulujące mięśnie nie tylko poprawiały umiejętnie pracę mięśni, podnosząc efekty treningowe. Te nowoczesne urządzenia zaprojektowane do zastosowania w ramach treningu EMS jednocześnie monitorują i badają użytkownika, zapisując dokładnie wszystkie impulsy i dane na temat reakcji zawodnika podczas wysiłku – dając nieocenione dane dla sztabu medycznego danego klubu czy reprezentacji na temat zdrowia i ewentualnych słabości gracza. Dzisiaj te wszystkie nowinki, opracowane lata temu z myślą o czołówce sportów na świecie jak kluby Masters League, NBA czy kolarze i bokserzy, są dostępne dla każdego zainteresowanego w specjalnych siłowniach i akademiach.

Co oferuje przeciętna siłownia EMS

Nie da się przeprowadzić skutecznego treningu EMS bez posiadania odpowiednich, certyfikowanych urządzeń elektrostymulujących mięśnie. Naturalnie jest to podstawa i właściwe wyposażenie to coś, po czym rozpoznać można profesjonalnie przygotowany obiekt do świadczenia takich usług. Przede wszystkim urządzenia do EMS muszą być dopasowane nie tylko do danej dyscypliny sportu – co oczywiste, ponieważ różne dyscypliny trenuje się w innej pozycji, z innym sprzętem i w innym ruchu oraz ubiorze, więc gadżety do elektrostymulacji, zakładane na ciało zawodnika, muszą uwzględniać te wszystkie niuanse techniczne i ruchowe danej dyscypliny. Kolejna kwestia to oczywiście różnice w samej budowie ciała zawodników i uczestników szkolenia – nie tylko między kobietami i mężczyznami zachodzą oczywiste różnice w konstrukcji ciała, które wymuszają, aby także trening EMS zachodził z zastosowaniem zróżnicowanych form ubioru, kroju i rozmiaru.

Trening EMS – tylko pod okiem doświadczonego prowadzącego Każda szanująca się siłownia EMS posiada nie tylko nowoczesny sprzęt, ale także personel skłonny do prawidłowego prowadzenia zawodnika w tym nowoczesnym treningu. Ponieważ oprócz wysiłku fizycznego dochodzą tutaj silne bodźce zewnętrzne z zaprogramowanego urządzenia zakładanego na daną partię mięśni – trener, konsultant lub osoba prowadząca na siłowni ma do wykonania zupełnie inną pracę. Opieka nad uczestnikiem takiego treningu i uświadamianie trenującego przez opiekuna to nieodłączne elementy, które muszą iść w parze z samym treningiem siłowym EMS.

Koniecznie odwiedź: https://studiosynergy.pl/