O czym trzeba pamiętać kupując wyposażenie do gabinetu stomatologicznego?

Właściciel gabinetu stomatologicznego podpisuje wiwle umów z różnymi firmami. Zamawiając meble, urządzenia oraz rozmaite narzędzia stomatologiczne powinien pamiętać o tym, aby zadbać o swoje interesy. Urządzenie gabinetu i jego wyposażenie to duże koszty, które ponosi właściciel. O czym warto pamiętać i jakie dodatkowe możliwości negocjować z kontrahetami dostarczającymi sprzętu i akcesoriów? Podpowiadamy.

Narzędzia stomatologiczne – podstawa pracy każdego dentysty

Bez wysokiej jakości narzędzi, nie ma możliwości świadczenia profesjonalnych usług. Wiele firm produkuje dziś narzędzia dla stomatologów i zajmuje się ich dostarczaniem do gabintów. Jeśli zdecydujemy się na jedną z nich, najlepiej ustalić również kwestie gwarancji na taki sprzęt, czy na przykład dokonywania corocznych przeglądów. Wiele narzędzi to produkty stosowane jednorazowo, jednak niektóre z nich, jeśli są odpowiednio eksploatowane i serwisowane, używa się nawet miesiącami, czy latami. Kwestie gwarancji i naprawy powinny dotyczyć przede wszystkim maszyn i urządzeń, które towarzyszą dentystom w ich pracy na co dzień i bardzo ją ułatwiają. Wszelkiego rodzaju prace przy nich trzeba więc powierzać specjalistom, aby mieć pewność, że nie zostaną uszkodzone. Zwykle producent serwisuje swoje urządzenia, co można zapisać w umowie. Im bardziej kompleksowa umowa, tym na lepsze warunki finansowe można liczyć.

Jak ubezpieczyć gabinet stomatologiczny? Każdy powinien ubezpieczać nieruchomośći, które ma w posiadaniu. Kradzieże i włamania, ale również zalania i inne wypadki zdarzają się zwykle niespodziewanie i nie można ich przewidzieć. Jeśli lokal zostanie zniszczony, wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty wszystkich remontów i napraw. Ważne, żeby ubezpieczyć też najdroższe sprzęty stanowiące wyposażenie gabinetu, ponieważ one również mogą ulec zniszczeniu, czy kradzieży. Każdy ubezpieczyciel ma specjalną ofertę przygotowaną dla takich punktów usługowych i medycznych. Często przy okazji lekarz może wykupić niedrogo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Sprawdź na: https://chirmed.pl/