Czym zaskoczyć gości na przyjęciu weselnym?

Ubarwianie przyjęcia weselnego różnymi atrakcjami stało się już niemal zasadą. Pary młode rzadko decydują się na tradycyjne przyjęcie, urozmaicone jedynie oczepinami o północy i prześcigają się w pomysłach na zorganizowanie swoim gościom nocy pełnej wrażeń. Jednym z jej elementów musi być oczywiście gastronomia w szerokim tego słowa znaczeniu – jeszcze do niedawna na porządnym weselu nie mogło zabraknąć np. tzw. „stołu wiejskiego”. Dzisiaj przechodzi on jednak do lamusa, a jego miejsce zajmują stoły z deserami czy owocami. Coraz częściej młodzi decydują się też na oryginalną formę podania alkoholu, jak wino beczkowe czy mobilny bar.

Czym jest bar na weselu?

Zwłaszcza ta ostatnia atrakcja zyskuje ostatnio na popularności. Mobilny bar, zwany inaczej też drink barem, to miejsce, w którym goście poza alkoholem tradycyjnie dostępnym na weselu (czyli wódką czy winem) mogą otrzymać do picia coś bardziej wyrafinowanego – czyli właśnie drinka. Mobilne bary to niewielkich rozmiarów konsole, przypominające te, które znajdziemy w prawdziwych klubach czy restauracjach. Pracujący w nich barmani przygotowują dla gości profesjonalne drinki.

Czy warto?

Mobilny bar na wesele to duża atrakcja dla osób, które nie przepadają za czystym alkoholem albo dla tych, które nigdy nie miały okazji spróbować profesjonalnego drinka. Zarówno jedni, jak i drudzy, z pewnością będą zachwyceni taką możliwością. Biorąc pod uwagę zmieniające się nieco tendencje w zakresie wyboru alkoholu przez Polaków (pijemy coraz więcej lżejszych alkoholi), taki wybór atrakcji weselnej wydaje się więc uzasadniony. Wbrew pozorom nie jest to też atrakcja bardzo kosztowna. Przy odpowiednim doborze firmy zajmującej się obsługą drink baru, koszt może okazać się znacznie mniejszy, niż się spodziewamy.