Jadłospis na miarę potrzeb – dlaczego spersonalizowana dieta jest tak istotna w procesie odchudzania?

Przed koniecznością zrzucenia nadprogramowych kilogramów staje coraz więcej osób. Bardzo często o rozpoczęciu odchudzania nie decydują względy wyłącznie wizualne, lecz zdrowotne. Warto mieć na uwadze, że zbyt duża masa ciała skutkuje nadwagą. Zaczyna się niewinnie, gdy wskaźnik BMI nieco zaczyna przekraczać normę. Z początku, problemem są tylko za ciasne ubrania, jednak już po niedługim czasie okazuje się, że i kondycja, i samopoczucie, i stan zdrowia stają się coraz gorsze. Niespodziewanie nadwaga przeradza się w otyłość, a stąd już tylko kilka kroków w stronę rozwoju innych chorób. Jak zapanować nad przyrostem wagi? Klucz do sukcesu tkwi w racjonalnym odżywianiu.

Spersonalizowana dieta – warto przekonać się, czego potrzebuje organizm

Nie jest tajemnicą, że ludzie różnią się od siebie i to w sposób dosyć znaczący. Wiek, płeć, waga, a nawet takie aspekty jak poziom codziennej aktywności fizycznej czy wykonywany zawód będą determinować to, ilu kalorii w ciągu doby będzie potrzebował organizm do tego, aby mieć energię do przeprowadzenia niezbędnych procesów. Trzeba zaznaczyć, że nie liczy się tylko i wyłącznie sama ilość kalorii – niebagatelne znaczenie ma również jakość przyjmowanego pożywienia, a także odpowiednie skomponowanie konkretnych porcji. Planując codzienny jadłospis, warto mieć na uwadze, aby prawidłowo bilansować posiłki, tak by zawierały komplet najważniejszych substancji odżywczych – zaliczają się do nich białka, węglowodany oraz tłuszcze. Pamiętać trzeba także o mikroelementach, bez których wiele procesów może przebiegać nieprawidłowo.

Skąd czerpać informacje na temat zdrowego odżywiania?

Każdy, komu zależy na tym, aby racjonalnie podejść do kwestii odżywiania, powinien zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest spersonalizowana dieta. O dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym organizmu czy strukturze składników odżywczych w posiłkach spożywanych każdego dnia, warto porozmawiać z doświadczonym dietetykiem. W sieci nie brakuje ciekawych programów dietetycznych – każdy klient obejmowany jest indywidualnym planem dietetycznym.