Gdzie zamontować półkę dla kota?

Zakup półki dla kota to doskonałe rozwiązanie, na które zdecydować powinien się każdy właściciel takiego czworonoga. Zaletą posiadania we własnym mieszkaniu jednej lub kilku półek jest przede wszystkim zagwarantowanie swojemu zwierzakowi komfortu i zabawy w jednym. Czasami jednak opiekun kociaka nie ma pojęcia, w którym miejscu zamontować półkę by spełniała ona swoje funkcje w stu procentach. W grę wchodzi ściana, kaloryfer, a także dowolne pomieszczenie i wysokość. Więcej informacji poniżej na Cosy and Dozy.

Miejsca, w których można zamontować półki dla kota

Głównym celem zamontowania w mieszkaniu lub domu półki dla kota jest zapewnienie zwierzakowi wygodnego odpoczynku, zabawy i dostarczenie sporej dawki frajdy. Jakie miejsce zagwarantuje to wszystko i nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo kociaka? Praktycznie każde, ale odpowiednio przygotowane. Otóż każda wolna ściana, a także przestrzeń nad kaloryferem czy obok schodów nadaje się do tego, by umieścić na niej jedną lub kilka półek dla kotów. Ważne jest jednak by miejsce montażu, było bezpieczne. Nie można zatem montować półek nad ostrymi przedmiotami czy też w pobliżu szkodliwej elektroniki. Warto zadbać o to by lokalizacja zapewniała kotu komfort i spokojny wypoczynek.

Solidny montaż półki dla kota

Po dokonaniu wyboru lokalizacji półek warto zadbać także o odpowiedni ich montaż. Chodzi o to, by zamocowane na ścianie półki dla kota nie stwarzały żadnego zagrożenia zwierzakom. Stąd też należy wyposażyć się w solidne mocowania, które pozwolą na stałe przytwierdzić półki do podłoża. Właściwy montaż wpływa na stabilność półek i możliwość ich bezpiecznego użytkowania przez koty.