Dlaczego dobór właściwego biustonosza jest tak trudny?

Biustonosze powinny znajdować wraz z dżinsami na górze listy przedmiotów, które są niezwykle trudne do zakupu. Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep z biustonoszami, by się o tym przekonać.

Dlaczego tak trudno jest dobrać właściwy stanik?

Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza (do 80% według różnych badań) jest to, że nigdy nie są profesjonalnie mierzone, ale zamiast tego opierają swój wybór rozmiaru biustonosza na wspólnych założeniach, co do miseczki. Problem w tym, że te założenia są fałszywe. Twój rozmiar miseczki nie mówi nic o rozmiarze Twoich piersi. Jest to jedynie wskaźnik różnicy między rozmiarem paska (obwód pleców tuż poniżej piersi) a obwodem piersi. Jeśli istnieje różnica jednego cm, potrzebujesz miseczki A, jeśli jest różnica dwóch, potrzebujesz miseczki B, różnica trzech to miseczka C i tak dalej.

Odwiedzamy sklep z biustonoszami: jak rozpoznać ten idealny?

Jak wygląda dobrze dopasowany stanik? Poniżej kilka podstawowych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę. Stanik musisz być wygodny. Jest to najważniejsze kryterium. Musi leżeć płasko na plecach, nie podjeżdżając ani nie siedząc zbyt nisko. Jest ok, jeśli pasek z tyłu trochę wbije się w Twoją skórę, ponieważ powinien być dopasowany, ale nigdy nie powinnaś czuć się w nim ograniczona. Miseczki powinny płasko przylegać do piersi, nie odchylając się u góry ani nie powodując rozlania. Ramiączka powinny być wystarczająco ciasne, aby pozostały na Twoich ramionach w jednym miejscu, ale bez wbijania się w skórę. Pamiętaj też, ze zawsze możesz pomóc o profesjonalną pomoc.

Sprawdź na: https://www.brarevolution.com/