Jak zadbać o swój wzrok?

Wzrok to bardzo ważny zmysł. Chcąc dobrze i wyraźnie widzieć jak najdłużej, warto dbać o swoje oczy i opiekować się nimi na każdym kroku. Osoby, które bagatelizują tę kwestię, często już młodym wieku mają problemy z widzeniem. Najczęściej pojawiająca się wada wzroku to krótkowzroczność, która bywa niezwykle uciążliwa w codziennym życiu. Bez okularów lub odpowiednio dopasowanych soczewek kontaktowych, trudno jest z nią funkcjonować.

Podstawowe nawyki i czynności

Chcąc zachować zdrowie oczu, nie należy ich przemęczać. Lepiej unikać wielogodzinnych sesji przed komputerem i telewizorem. Także smartfony są zmorą naszych czasów, ponieważ emitują wiele szkodliwego światła. Jeżeli musimy przez wiele godzin patrzeć w ekran, koniecznie należy zadbać o dobre oświetlenie pomieszczenia, jak również robić sobie krótkie przerwy dla oczu. W tym czasie można je zamknąć lub patrzeć w dal, na przykład za okno.

Więcej dowiesz się na https://coopervision.pl/troska-o-wzrok-i-zdrowie-oczu/co-jest-astygmatyzm.

Kiedy doskwiera wada wzroku

Jeśli pacjent cierpi już na jakąś wadę wzroku, powinien systematycznie pojawiać się na kontroli u swojego okulisty. Najlepiej robić to raz do roku. Poza tym, należy stosować jego zalecenia i wykupić dobre okulary korekcyjne. Można również zdecydować się na stosowanie soczewek kontaktowych, które zwiększają komfort i są praktyczne. Warto pomyśleć również o wyborze dobrych suplementów diety wspierających zdrowie oczu.